Za málo peňazí veľa muziky


Tajomstvo zdravej výživy sa dá úspešne aj rýchlo odhaliť. Skúšame to tak dlho pokiaľ nenájdeme svoj smer ktorá strava nám vyhovuje najviac. Ktorá na jednej strane nás nasýti a na druhej vyživuje a je ľahko stráviteľná. Umenie spočíva v samotnej príprave potravín. Tak aby nás vyživila nie len zasýtila žalúdok. Ako keby sme si dali len misku šalátu . To čo by sme si mysleli že je výživné je často ťažko stráviteľné napr. keď zoberieme do úvahy mäso a pod. To je tak myslené že nám vlastne určité potraviny zaplnia žalúdok. Ešte čo je ťažko stráviteľné sú ryby tiež tuky aj orechy aj strukoviny. Tieto potraviny sú výživné preto že obsahujú bielkoviny alebo tuk naproti tomu celozrnné obilniny obsahujú len UHLOHYDRATY sú dlhšie spracovávané metabolizmom a preto nás zasýtia na dlhšiu dobu. Výživové druhy zeleniny sú napríklad biele alebo červené či zelené ako je kapusta sú horšie stráviteľné.

ušetri ako VEGETARIAN

Ako inteligentné a navyše chutné riešenie môžeme nájsť u veľa národov. Stráviteľnosť zvýšime keď pridáme korenie alebo bylinky ktoré nám podporia trávenie. A ešte okrem toho prispievajú ku zlepšeniu chuti jedla. Veľa mladých ľudí má v dnešnej dobe veľký problém. Nikto ich neučí že medzi chlebom so syrom a hamburgerom alebo mrazenými cestovinami a skutočným jedlom je obrovský rozdiel. Tzv. stráviteľnosť a kvalita jedla hrá tiež v TČM dôležitú úlohu. A to tiež v prípade zachovania ČCHI predkov. Toto ČCHI zohráva v oblasti hrudníka zásadnú úlohu.

priprav sa na zimu vitamíny

Vidíme to očami v západnej civilizácie odpovedá táto ČCHI geneticky predávané informácie. To znamená ktorá potravina je k nášmu organizmu známa a ktorá je cudzia. Behom 1000 rokov sa naše telá prispôsobilo spracovať potraviny ktoré zjeme. Je tzv. biochemicky nastavené na určité kombinácie potravín. Konzervovanie a dedičná ČCHI má tiež za úlohu hľadať aby sa cudzie látky nedostali až na tzv. úroveň medzibunkového metabolizmu. Lebo naše telo to nedokáže spracovať a ani by naše telo nemalo žiadny úžitok. Extrémne alebo jednostranné stravovacie návyky obzvlášť potom častá konzumácia umelých a tiež chemicky ošetrovaných potravín preťažuje náš tráviaci trakt a v našej dedičnej ČCHI vzniká chaos. Nakoniec organizmus odmieta aj iné potraviny ktoré sú prospešné pre nás. Ktoré určite dobre poznáte ako je pšenica alebo jablká a pod.